Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
O sněžných bruslích Tomsen obecně a ve zkratce

O sněžných bruslích Tomsen obecně a ve zkratce

 

Sněžné brusle jsou poměrně mladým náčiním pro sjíždění sjezdovky. Lyžaři mají lyže, snowboardisté snowboard a in-line bruslaři, krasobruslaři a hokejisté? Donedávna neexistovalo pořádně nic, co by opravdu připomínalo jízdu na bruslích po sjezdovce. Nyní tomu tak není. Představujeme vám sněžné brusle Tomsen, které ničí zažité trendy z dob minulých, kdy se na sjezdovce proháněli pouze lyžaři či snowboardisté.

 

Sněžné brusle Tomsen

 

Tento nový sport, sněžné bruslení, pocházející z Norska, dokáže na sjezdovce věrohodně simulovat pohyb bruslení a v poslední době se dost rozšiřuje. Mnoha bruslařům a hokejistům se zdají lyže dlouhé a "neohrabané". Obratnost bruslí prostě do lyží nedostanete, ať chcete nebo ne. Sněžné brusle tento problém řeší.

Hokejisté nebo bruslaři se cítí v tomto novém zimním sportu jako ryby ve vodě. Zde najdete rozhovor s Martinem Procházkou, slavným českým hokejistou který natočil náš kolega z Hopsej.cz, a který propaguje sněžné brusle jako my:

ROZHOVOR, o již neaktuální značce Sled dogs najdete zde, Tomseny jsou jejich vylepšená verze.

 

Sněžné brusle - názor Martina Procházky

Sled dogs jsou již minulostí, inovace přinesla značku Tomsen a 3 "našlapané" modely sněžných bruslí

 

Značka Sled dogs z videa je již minulostí. Inovativní sněžné brusle nové značky Tomsen a jejich tři "našlapané" modely, se jmény Tomsen BTS 5, Tomsen MD 20 a Tomsen KF 35, budí na sjezdovkách respekt.

Oproti předchůdcům (bývalá značka Sled Dogs) mají Tomseny optimalizovaný tvar předního i zadního oblouku skluznice, takže se méně zasekávají při najetí do hlubšího sněhu. Tento drobný nedostatek, který trápí značku Sled dogs, dokázala značka TOMSEN pomocí nových inovativních modelů smazat. Tento nedostatek dále přetrvává i u značky ODR skis, která je kopií bývalé značky Sled dogs. Proto jsou Tomseny tím nejlepším, co můžete na sněžné bruslení zatím využít.

Rozdíl mezi sněžnými bruslemi Sled dogs, ODR skis a Tomsen

Od značky Tomsen se tak bruslařům dostávají do rukou - tedy nohou - nástroje, které každý bruslař umí bezpečně ovládat. Jednoduše bruslíte na sjezdovce. Učení se na sněžných bruslích je pro bruslaře nebo hokejisty daleko lehčí než na lyžích.

Stejně tak pro běžného člověka, který neměl do letošní zimy zimní sport, doporučujeme místo lyží právě sněžné brusle. Jsou pro naučení daleko jednodušší a bezpečnější. Tomseny se vyrábějí v Itálii, kvalita jde vidět i cítit. Použité jsou materiály a komponenty jako pro vrcholový sport. Tomseny tak odolávají velkým nárazům i zubu času, aspoň tak to uvádí výrobce. Zub času musíme teprve vyzkoušet.

 

Sněžné brusle - výhody a nevýhody oproti lyžím nebo snowboardu

 

Výhody:

Nemusíte tahat lyžáky, lyže ani hůlky. Postačí Vám sněžné brusle.

Už žádné "rakve" na auto a tahání se s výbavou svých dětí ke sjezdovkám.

Pohyb na sjezdovce věrohodně připomíná bruslení. Bruslaři i hokejisté sněžné brusle milují.

Sněžné brusle jsou daleko obratnější než lyže.

Volný pohyb, svoboda při "lyžování" tedy při bruslení.

Při pádu ihned vstanete, nehledáte hůlky ani lyže po sjezdovce, když se Vám odepne vázání u lyží.

Bezpečnější než lyže, při nevypnutí vázání u lyží, bývaly časté úrazy kolen. Sněžné brusle žádné vázaní k prknům nemají.

Nepřekříží se Vám.

Daleko pohodlnější nastupování a vystupování na vlecích a lanovkách.

Jednodušší na ovládání a pro učení se na sjezdovce.

Vhodné jak pro nováčky, tak pro zkušené skatery jakéhokoliv věku.

? Nový moderní sport z Norska.

Na sjezdovce vzbudíte pozornost, sněžné brusle zatím mnoho lidí nezná. Lidé se Vás na sněžné brusle budou ptát.

 

Nevýhody:

X  Sněžné brusle jsou pořád brusle, je potřeba počítat, že do hlubokého sněhu nepatří.

X  Jsou určeny pro kvalitnější povrchy sjezdovek, je potřeba mít dobře upravenou sjezdovku pro pohodlnou a klidnou jízdu.

 

3x proč zrovna sněžné brusle a sněžné bruslení

Sněžné brusle jsou bezpečné - jak pro začátečníky, tak pokročilé.
A je to hlavní, co odděluje lyže a sněžné brusle. I když na sněžných bruslích lze dosáhnout velkých rychlostí, jsou sněžné brusle bezpečnější než lyže a to hlavně z důvodu toho, že nepotřebujete vázaní ani dlouhé lyže, které lyžařům při pádech často způsobují problémy s koleny. Na sněžných bruslích jste schopni lépe ovládat pád i své nohy a kolena.

Rychlejší učení jízdy než na lyžích či snowboardu.
Za jeden jediný den jste schopni se naučit jezdit na těchto sněžných bruslích. Za týden jdou na bruslích zvládnout i nějaké ty triky. Je to o dost jednodušší než lyže.

Nepotřebujete žádné další vybavení.
Vezmete jen sněžné brusle a vyrazíte na svah. Nepotřebujete lyžařské boty, lyže, hůlky a ani "rakev" na auto. Sněžné brusle se Vám snadno vlezou do kufru.

 

Sněžné brusle