Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Návod pro zapůjčení bruslí na sníh

 

 

Návod na správné utažení bruslí a první jízdy v bruslích na sníh

 

Nejprve bych Vás chtěl přivítat v komunitě lidí, kteří budou zkoušet a nebo pokukují po tomto novém a skvělém sportu. (Tento návod slouží hlavně pro lidi, kteří si zapůjčili brusle na sníh z naší půjčovny a chtějí se dozvědět informace o správném dotažení bruslí, jak se o brusle starat a jak je případně vrátit nebo odkoupit se slevou).

 

Co tedy udělat, až Vám brusle z naší půjčovny dorazí

 

Než brusle na sníh vezmete na sjezdovku:

Pečlivě zkontrolujte, zda nám neunikla nějaká prasklina či výraznější poškození. Ještě stále máte čas to nahlásit na email info@bruslenasnih.cz

 

Nazouvání bruslí:

 • Při nazouvání bruslí vložte jazyk vnitřní botičky dovnitř tak, aby obepnul Vaši nohu. Jazyk patří „dovnitř“ vnitřní botičky – viz obrázek.

 • Poté zvedněte přezky brusle, aby Vám vzniklo místo pro zapnutí vnějšího jazyku skeletu brusle. Tento jazyk vložte mezi vnitřní botičku a skelet brusle. Viz obrázek. Nikdy ne na skelet brusle, špatně by se Vám zapínaly přezky.

 

SPRÁVNĚ

ŠPATNĚ

 

 • Zapněte přezky. Pokud Vám přezky nejdou dopnout – můžete otáčením přezky nastavit její délku.

 

 

 

 • TIP: Pokud to nepomůže, zatlačte na jazyk skeletu a zkuste dopnout aspoň na první „zub“. Pokud máte nové nebo zánovní brusle, občas je potřeba to udělat několikrát, aby si materiál zvyknul na používání. Je houževnatý, časem se přizpůsobí.

 

 • TIP 2: Pokud ani to nepomůže, jazyk otočte do otevřené polohy OBR. 1 a vycvakněte ho ze skeletu brusle zatažením otevřeného jazyku směrem k patě brusle OBR. 2. Mnoha lidem se takto, bez jazyka, jezdí i lépe. Pokud tedy máte problém s dotažením vnějšího jazyka, je možné ho nemít při bruslení. Viz obrázky 3. a 4.

 

OBR. 1

OBR. 2

OBR. 3

OBR. 4

 

Při jízdě:

 

 • Při jízdě není váha na špičkách, ale snažíte se váhu rozložit na celou brusli. Při přílišném zvedání špiček brusle jedou pomalu (brzdí) a mohou způsobit pád dozadu či problémy se změnou směru. Naopak při tlačení na špičky jedete rychleji, ale může se stát, že Vám brusle nepřejedou větší nerovnost a „budete chytat zajíce“ :D pádem dopředu. Lidé, kteří se nebojí mít váhu trochu více na špičkách, takto dokáží jezdit J. Záleží na každém, jak si věří a co si dovolí nebo zkusí.

 

 • Jezděte hodně po hranách, od toho tam hrany jsou. Při větší rychlosti by Vás měly podržet. Chce to jen zkoušet, co Vám brusle dovolí a kam až Vás pustí.

 

 • Při vjíždění do prašanu nebo na nerovnosti dejte váhu lehce na paty, tím brusle vepředu odlehčíte a daleko snáze přejedete nerovnost nebo prašan. POZOR – brusle nejsou určeny pro FREERIDE v hlubokém sněhu – je to jejich jediná nevýhoda, avšak mají tolik výhod, že jim to odpouštíme.

 

 • Při jízdě mírně podřepněte, abyste snížili těžiště a zapojili svaly stehen a hýždí a získali tím stabilnější postoj. Správným podřepnutím a zapojením svalů odlehčíte kolenům.

 

 • Při jízdě vzad přizvedněte paty.

 

 • Nejdůležitější věc při jízdě na sjezdovce a na vleku je - neustále křičet: Tohle jsou brusle na sníh, to musíte vyzkoušet!!!!! :D Tím nám pomůžete propagovat tento super sport i pro lidi, kteří o tom nikdy neslyšeli. Jednou tento sport chceme dostat na olympiádu :)

 

Po jízdě:

 • Pokud to půjde, zkuste je před vrácením, co nejvíce vysušit.  Nedávejte je zpět do sáčků – pokud jsou brusle nebo sáčky vlhké – reziví nám pak skluznice. Pokud se Vám brusle nepodaří úplně vysušit, dejte je do krabice a sáčky dejte pod ně.

 

 • Určitě zapněte všechny přezky, moc děkuji.

 

 • Gumové návleky nenechávejte na skluznici, zrezivěly by hrany a brusle chtějí vyzkoušet i další zájemci :) Návleky nechejte volně v krabici.

 

Pokud si čímkoli nejste jistí, napište na info@bruslenasnih.cz. Nebo zavolejte na +420 721 446 873 (Po – Ne od 9 do 21 hod). Snažím se Vám dát maximální možnou podporu, takže volejte kdykoliv v těchto časech. Pokud telefon nezvednu hned, zavolám Vám zpět, hned jak to zjistím.

 

Vrácení zapůjčených bruslí:

Máte 3 možnosti:

 

 1. Pokud se Vám zapůjčený pár bruslí líbí, můžete si jej rovnou odkoupit za doplatek – převážnou část peněz již máte zaplacenou (záloha + zapůjčení) takže doplatek se může pohybovat v řádech pár stovek či tisíců Kč. Stačí kontaktovat info@bruslenasnih.cz
 2. Zapůjčený pár se Vám nelibí, jeví již známky většího používání, než byste chtěli, ale chcete si koupit nový nebo jiný pár bruslí na sníh. Stačí kontaktovat info@bruslenasnih.cz a popsat situaci. Pokud si od nás koupíte nový pár bruslí, dostáváte jej ihned se slevou. Sleva bývá nejčastěji částka za zapůjčení. Zapůjčení bruslí jste tak měli zdarma. Zapůjčený pár nám zašlete zpět na adresu ***.
 3. Brusle na sníh jste vyzkoušeli, ale z nějakého důvodu Vám to stačilo a nechcete si je zakoupit. Brusle vysušte a odešlete zpět na adresu***. Zálohu za brusle, pokud budou v pořádku, Vám vrátíme do 14 dní od převzetí bruslí na naší adrese.

 

*** Pokud vracíte kurýrem nebo poštou, adresa pro vrácení je: 

Bruslenasnih.cz – Ondřej Pyszko, Nad úvozem 191, 739 61, Třinec

 

DŮLEŽITÝ TIP:

Zásilkovna nechce posílat brusle přes jejich službu – váha bruslí je okolo 5 kg – můžete to risknout, ale nejčastěji se stává, že Zásilkovna vrací balíček zpět odesílateli po nepřijetí na odběrném místě, proto volte raději jiného dopravce.

Nyní pracuji na instruktážních videích - zapínání bruslí, nácviku jízdy, brzdění apod. – které budu postupně přidávat na web, soc. sítě i tady do návodu.

 

Zde již najdete několik tipů a videí na jízdu v bruslích na sníh.

 

Děkuji za pochopení.

Kdyby cokoliv, volejte, je lepší se zeptat na maličkost, než si jízdu v bruslích zbytečně znepříjemnit.

S pozdravem Ondřej (majitel bruslí a majitel www.bruslenasnih.cz)

 

 

Zde již najdete několik tipů a videí na jízdu v bruslích na sníh.