Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jak se na sněžných bruslích K9. 02 Rabid asi budete cítit poprvé? Jak jsme se cítili my?
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu

Nevíte si rady s objednávkou? Zeptejte se.

Ondřej (majitel)
Ondřej (majitel)
+420 721 446 873 (Po-Ne 9-22 hod.)
31.12.2021

Jak se na sněžných bruslích K9. 02 Rabid asi budete cítit poprvé? Jak jsme se cítili my?

Jak se na sněžných bruslích K9. 02 Rabid asi budete cítit poprvé? Jak jsme se cítili my?

 

Když jsme si ještě před založením e-shopu poprvé zapůjčili sněžné brusle Sled dogs, netušili jsme, jak si je zamilujeme. I když jsme byli na počátku skeptičtí a plní obav. V hlavě nám lítalo mnoho myšlenek typu:

 

 • Jak na tom udržíme rovnováhu, když jsou skluznice tak krátké?
 • Co když nám to nepůjde a budeme za začátečníky, kteří si na sjezdovku "zapomněli vzít lyže"?
 • Co když nám se sněžnými bruslemi ani nepovolí jezdit na sjezdovce?

 

Máte to stejně?

 

Můžeme Vám s čistým svědomím říct, že žádná z obav, na kterou jsme mysleli, se nenaplnila a užili jsme si "lyžování", tedy sněžné bruslení, na první dobrou.

 

Já Ondra, jakožto in-line závodní bruslař, jsem si sněžné brusle Sled dogs K9 poprvé nazul a ihned jsem věděl, že jsem pro sebe konečně našel hračku na zimní sezónu. Rovnováha skvělá, tak jsem se pustil ze sjezdovky hned dolů, po několika zatáčkách jsem zastavil na kraji sjezdovky a se šťastným výrazem jsem zvolal na přítelkyni, ať to taky zkusí, že to není nic těžkého.

 

 

Přítelkyně, která stála na lyžích jednou v životě, se rozjela a během chvilky stála vedle mě na okraji sjezdovky. Hned jsem viděl, jak se ji rozzářily oči, že to nebude tak těžké jako lyže. Oba jsme ve zkoušení sněžného bruslení pokračovali celé odpoledne.

 

Po odpoledni stráveném na dětské sjezdovce a po "tančení valčíku" (ano, hned po několika hodinách na Sled dogs, jsme společně zkoušeli různé fintičky), jsme usoudili, že by to chtělo přejít na větší sjezdovku. Byli jsme tenkrát blízko Velkých Karlovic, takže jsme měli na výběr. Zvolili jsme na další den červenou sjezdovku na Karolince a tam to přišlo!

 

"Slečno, potřebujete pomoct? Vám ujely lyže někde do lesa, že?"

 

Vyjeli jsme vlekem nahoru na vrchol sjezdovky a oběma se nám trochu začala třást kolena.

 

 • Sjedeme tuhle červenou sjezdovku, když na tom stojíme druhý den v životě?
 • Jak to bude vypadat, když spadneme na prudké sjezdovce?
 • Co když zůstaneme v polovině kopce a dál to už prostě nesjedeme?

 

Moje obavy byly hlavně z chování sněžných bruslí při pádu. Měl jsem špatné vzpomínky na lyže, kdy jsem viděl přetočená kolena známých po velkých pádech. Sám jsem jednou na lyžích spadnul tak nešikovně, že jsem měl chvíli problémy s kolenem a lyžování mi pak dlouhou dobu nestálo za to. Tak jsem přes zimu spíše běhal po horách nebo hrál hokej na rybníku.

 

Obava přítelkyně zase byla z toho, jak ten kopec vůbec sjede, když na "lyžích" stojí tento den potřetí v životě.

 

No, každopádně jsme se nahoře objali, kdyby to náhodou nedopadlo, že jo, odpusťte mi černý humor, a pustili se po sjezdovce pomalu dolů.

 

Brusle na upravené sjezdovce držely opravdu dobře a hned jsme věděli, že sjezdovku sjedeme celou až zpátky k vleku. V pohodovém tempu jsme sjížděli dolů. To vše díky sněžným bruslím SLED DOGS.

 

 

Když vtom vidím přítelkyni za sebou - jak padá na zledovatělou sjezdovku a několik metrů klouže po sjezdovce směrem ke mně dolů. Říkám si, "je zle". Neměl jsem to k přítelkyni zase úplně blízko, a tak u ní dříve zastavil jiný lyžař s otázkou: "Slečno, potřebujete pomoct? Vám ujely lyže někde do lesa, že?" Přítelkyně se zasmála a než odvětila, že lyže nepotřebuje, že je vše v pořádku, byl jsem tam už taky.

 

Lyžař z počátku nevěděl, zda jsme střízliví a nechápal, že nemáme lyže. Pak se o sněžné brusle začal více zajímat. Přítelkyně zatím v pohodě vstala ze země - žádné zapíchnuté lyže ani hůlky ve sněhu ji v tom nebránily, což je další velká výhoda sněžných bruslí. Když na sjezdovce spadnete, ihned se postavíte stejně jako v botech.

 

Pokračovali jsme pak dále ve sjíždění sjezdovky a dole jsme si řekli, že jedeme znovu a rychleji. I já jsem několikrát doslova "házel tygry" do sněhu. Ale až na pár modřin se nám nic nestalo. Tehdy jsme neměli ani pořádné lyžařské kalhoty - jen sportovní legíny. Zpětně radíme, že sportovní legíny bez výstelky nejsou ideální volbou pro první zkoušení sněžných bruslí. Každopádně jsme si to i tak velmi užili.

 

Náš nejvtipnější zážitek z toho dne byl, když přítelkyně asi 20 metrů přede mnou "hodila tygra" do sněhu a já chytl záchvat smíchu, ihned zvedla ruku s palcem nahoru, že je ok a já k ní přistavil a řekl jsem ji, že vypadala pří pádu přesně takto:

 

 

No nasmáli jsme se, nikomu se nic nestalo a našli jsme společný zimní sport. V zimě nejezdíme už na ničem jiném než na sněžných bruslích. Proto tento sport propagujeme a dostáváme mezi další lidi.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli